Podejrzenie popełnienia przestępstwa za zablokowanie użytkownika na FB ?

O możliwości naruszenia prawa w przypadku zablokowania użytkownika na profilu społecznościowym urzędu pisaliśmy już wcześniej, tym razem w sprawę włączyła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

14 lutego 2020 r. złożyli opinię przyjaciela sądu w precedensowej sprawie naruszenia uprawnień przez prezydenta poprzez zablokowanie konta internetowego jednego z mieszkańców Inowrocławia na portalu promującym działania władz gminy. Więcej tutaj.

Po naszej analizie wybranych samorządów powiatu kieleckiego przeprowadzonej w listopadzie 2019, zgłosiły się do naszego stowarzyszenia osoby wskazujące, iż zostały zablokowane na profilach społecznościowych lokalnych władz.

Jeśli dostałeś „bana” napisz na kontakt@rio.org.pl – pomożemy.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Komentarze do wpisu 2 komentarze
  • Ciekawe jak te sprawy się potoczą, ale wydaje mi się, że trzeba się tym zająć. Czy ktoś może blokować kogoś za to, że nie podoba się mu komentarz ?

  • Transparentność działań władz Masłowa jest mocno ograniczona dla mieszkańców gminy, dociera do nich propagandowa informacja mocno przekłamująca rzeczywistość propagująca tylko i wyłącznie „umocnienie wizerunku” wójta i radnych. Ktoś zwrócił na to uwagę skromnym komentarzem to się go „likwiduje” blokując na FB.

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code