Samorządy Gminy Masłów i Gminy Górno pomogły w potrzebie !

Od początku funkcjonowania naszego stowarzyszenia staramy się pomagać. Tym razem nasze zaangażowanie nie dotyczyło spraw związanych z jawnością w  życiu publicznym, a dzieci i żeglarstwa.

Jeśli nas pamięć nie myli, od ponad 10 lat, na zbiorniku wodnym w Cedzynie (gm. Górno) odbywały się regaty o puchar Prezydenta Miasta Kielce. W tym roku, z różnych względów, impreza o puchar Prezydenta się nie odbędzie. Zawodnicy zostali postawieni pod ścianą, bowiem wrześniowa impreza stanowiła podsumowanie rocznej pracy najmłodszych żeglarzy z naszego regionu. Żeglarzy, którzy mimo młodego wieku osiągają znaczące sukcesy w całej Polsce.

Jak wiecie, współpracujemy z samorządami w zakresie pozyskiwania informacji o ich funkcjonowaniu często stając po przeciwnych stronach, tym razem zwróciliśmy się do Wójta gm. Górno Pana Przemysława Łysaka oraz Wójta gm. Masłów Pana Tomasza Lato z prośbą o wsparcie wydarzenia, które będzie miało miejsce w dniach 19-20.09.2020 na zalewie w Cedzynie.

Wsparcie od obu Wójtów nadeszło nadzwyczaj szybko, za co serdecznie w imieniu najmłodszych uczestników dziękujemy. W ramach podziękowań został przygotowany wyścig regatowy, w którym obaj Panowie zgodzili się wystartować.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy mieszkańców gm. Masłów oraz gm. Górno do śledzenia tego wydarzenia.

07 1930 1800 2630 0626 3557 0001 (BPSSA O. w Kielcach)

Dziękujemy

Stowarzyszenie RIO