TAK NA WSZELKI WYPADEK? Czy Wójt Tomasz Lato boi się komentarzy?

Kilka miesięcy temu zauważyliśmy, że w gminie Masłów zablokowana została możliwość komentowania sesji Rady Gminy, dziwne ?

Krok po kroku wskazuje się mieszkańcom jakie są ich prawa oraz gdzie jest ich miejsce.

Po blisko dwudziestu latach usunięto z porządku obrad punkt „sprawy inne”, gdzie mieszkańcy mogli zabierać głos w istotnych dla nich sprawach. W krótkim okresie czasu  dowiedzieliśmy się także, iż mieszkańcy nie mają już uprawnienia do zabierania głosu na komisjach nawet w sprawach które sami wnieśli.

Urzędnicy jednak nie znoszą próżni, mamy kolejny prezent brak możliwość komentowania sesji Rady Gminy w internecie (kanał YT).

Wystosowaliśmy petycję do Wójta Gminy Masłów Tomasza Lato wskazując, iż kolejny raz odbiera się mieszkańcom możliwość wypowiedzi w zakresie dotyczącym funkcjonowania urzędu.

Treść petycji

Dodajmy, że Masłów jest tutaj wyjątkiem w stosunku do gmin ościennych. Inni samorządowcy nie widzą w takim komentowaniu problemów

Wójt Tomasz Lato negatywnie rozpatrzył naszą petycję wyjaśniając, iż niejako walczy z „hejtem” chcąc chronić uczestników Sesji Rady.

Treść odpowiedzi

Ochrona przed komentarzem niezadowolonego wyborcy zapewne jest ważniejsza niż wolność wynikająca z Konstytucji RP oraz Konwencji Praw Człowieka.

wink Chcąc zrozumieć co autor miał na myśli dopytujemy jakie komentarze sprawiły, że Wójt podjął decyzję o blokadzie?

W tym względzie Wójt odpowiedział, że nie posiada formy utrwalonej takiej informacji.

W drugim pytaniu chcieliśmy się dowiedzieć czy do Wójta wpływały zgłoszenia z prośbą o uniemożliwienie komentowania Sesji Rady?

W tym względzie Wójt odpowiedział, że nie.

Szanowni mieszkańcy, czy coś z tego rozumiecie?

 

Pamiętajcie ! Pracujemy dla Was. 

07 1930 1800 2630 0626 3557 0001 (BPSSA O. w Kielcach)

Dziękujemy

Stowarzyszenie RIO