Tym razem drogowcy zaskoczyli zimę

Czy widzieliście aby na prywatnej posesji Wójta, Prezydenta, Burmistrza lub urzędnika państwowego w warunkach zimowych układano asfalt?
My nie, ale w samorządzie gminy Masłów drogi naprawia się właśnie w takich warunkach. W 2020r. pisaliśmy o tym jak to w gminie Masłów malowano śnieg i szykowano się do kładzenia asfaltu. Wtedy udało się mieszkańcom zablokować niezrozumiałe działania, teraz niestety nie. http://rio.org.pl/maslow/w-gminie-maslow-malowali-snieg/
Przedstawiciel naszego stowarzyszenia w godzinach rannych podjął interwencję u Wójta Tomasza Lato pytając o zasadność tych działań. Z naszych informacji wynika, iż pracownik urzędu miał się pojawić na placu budowy blisko 5 godzin później. Jak się dowiadujemy zdecydowano, iż nie ma potrzeby wstrzymywania prac drogowych.
Czy w urzędzie gminy Masłów biorą pod uwagę komunikaty Wójta?
To jest dobre pytanie, gdyż zaledwie dobę wcześniej na stronie UG Masłów pojawił się komunikat wskazujący, iż właśnie w dniu rozpoczęcia prac drogowych przewiduje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg, a temperatura przy gruncie wyniesie -7st.
Komunikat widoczny na stronie UG Masłów:
„Synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem
– 20230327_op.jpgIMiGW–PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pogodowe dla województwa świętokrzyskiego dotyczące oblodzeń.
Od godzin wieczornych w poniedziałek 27 marca do godzin rannych we wtorek 28 marca prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5 do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -7°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%.”
Prognozy się potwierdziły, natomiast lokalni mieszkańcy dodają, że tym razem w gminie Masłów to drogowcy zaskoczyli zimę