Wspólnymi siłami udało się ustawić toaletę. Ulżyło mieszkańcom !

Kilka tygodni temu wpłynęła do nas prośba od mieszkańców osiedla Dąbrowa w Kielcach o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Zostaliśmy poproszeni o interwencję dotyczącą braku przenośnej toalety na pętli autobusowej przy osiedlu Dąbrowa w Kielcach. Mieszkańcy informowali nas, iż od blisko roku bezskutecznie zabiegają o postawienie tzw. TOI TOIa w tym miejscu przesyłając jednocześnie zdjęcia obrazujące pozostałości po odchodach. Jak informował jeden z mieszkańców, problem miał leżeć pomiędzy UM Kielce a MPK.

Udało się naświetlić problem i skutecznie go rozwiązać. W tym miejscu chcemy złożyć podziękowania dla Pani Dyrektor Barbary Damian, Pana Wiceprezydenta Arkadiusza Kubca oraz dla Pana Radnego Tadeusza Koziora, który wsparł nas interpelacją.

Mamy nadzieję, że toaleta przenośnia ulży nie tylko mieszkańcom, ale i kierowcom.

Należy tutaj podkreślić, iż brak toalet na pętlach autobusowych to postulat, który na początku roku zgłaszali kierowcy MPK w Kielcach.

Kierowcy chcąc poprawić swoje warunki pracy grozili strajkiem.

W tej sprawie zadaliśmy pytanie MPK w Kielcach, jakie działania podejmowało MPK w sprawie postawienia toalety na pętli autobusowej na osiedlu Dąbrowa w Kielcach.

Otrzymaliśmy odpowiedź od kierownika Pana Z. Śledzia, iż MPK Kielce nie starało się o ustawienie przenośnej toalety na pętli autobusowej na os Dąbrowa.

 

Pozostawiamy odpowiedź MPK w Kielcach bez komentarza.