20.000,00zł nagrody tyle można dostać w Łopusznie !

Pytacie dlaczego poświęcamy tak dużo czasu na wielomiesięczne batalie z samorządowcami, pytacie czy warto skoro dany Wójt, Burmistrz, Prezydent w przypadku przegranej płaci zwykle kwoty pochodzące z budżetu gminy.

Ta sprawa pokazuje właśnie, że warto. Warto pokazać opinii publicznej, że w samorządzie w którym sami mieszańcy wskazują liczne problemy z dostępem do informacji, służbą zdrowia, wypłaca się wysokie jak dla przysłowiowego Kowalskiego, nagrody. Nagrody, które pochodzą ze środków publicznych, na które pracuje każdy z nas. Sprawa ta ciągnie się od września 2020 i do chwili obecnej nie została zakończona.

Po bezprecedensowym wyroku Sądu Administracyjnego w Kielcach (materiał) oraz niekorzystnym orzeczeniu Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach w dniu 7 czerwca, otrzymaliśmy od zastępcy Wójta gm. Łopuszno pismo zawierające informacje (częściowe) o nagrodach i dodatkach wypłaconych w 2019 i 2020r.

W naszej ocenie odpowiedź nie jest pełną realizacją wniosku i zawiera braki, dlatego organ kolejny raz zostanie wezwany do właściwej realizacji wniosku.

Czy ktoś z Państwa dostał 20.000.00zł nagrody? A może 25.960.00zł dodatku?  

Wójt wskazuje również, iż nie wytwarza informacji jakie osiągnięcia zawodowe stanowią podstawę do otrzymania nagrody/dodatku. Jak podaje Wójt, nie jest wymagane każdorazowe występowanie „osiągnięć w pracy zawodowej”.

W dalszej części czytamy, iż podano jedynie część informacji o nagrodach, gdyż w przypadku pozostałych pracowników Wójt musi przeprowadzić analizę czy zachodzi przesłanka ograniczenia prawa do informacji. Jednocześnie Wójt wydłuża termin udostępnienia informacji do 24 lipca 2021.

W odpowiedzi która nadeszła nie ma również informacji o dodatkach samej Pani Wójt.

 

Ps.

Chyba najwyższy czas aplikować do UG Łopuszno.

(Całość odpowiedzi)

Jeśli chcecie nam pomóc w dalszej działalności na rzecz jawności, możecie nas wesprzeć !

1️⃣) polub post
2️⃣) udostępnij post
3️⃣) wesprzyj nas dowolną kwotą 07 1930 1800 2630 0626 3557 0001 (BPSSA O. w Kielcach)
Dziękujemy
Stowarzyszenie RIO