Czy pacjenci z gminy Masłów odbiją się od drzwi gabinetu ?

O problemach z dostępem do opieki zdrowotnej w gminie Masłów pisaliśmy już w 2020r. W ślad za mieszkańcami zwracaliśmy uwagę władzom gminy jak i przedstawicielowi jednostki medycznej, iż jakość świadczonych usług w tym dostęp do lekarza wzbudza zastrzeżenia mieszkańców. W tamtym czasie Dyrekcja placówek wskazywała problem w panującej pandemii i prosiła o wyrozumiałość.

Centrum Medyczne „Zdrowie” apeluje o obiektywne spojrzenie, wyrozumiałość i współpracę. Tylko takie podejście pozwoli nam wspólnie poradzić sobie z bieżącą, trudną sytuacją.

Niestety wiele wskazuje na to, że problemy wciąż mają miejsce. Z informacji, które otrzymaliśmy od radnego sołectwa Ciekoty wynika, iż w ostatnim czasie doszło do kilku spotkań z władzami gminy oraz dyrekcją placówek. Spotkania miały na celu doprowadzenie do poprawy dostępności świadczeń.

Jak informuje radny przełomu nie widać. W ostatnich dniach władze gminy oraz radni otrzymali informację, iż w terminie 25-29.07.2022 będzie ograniczony dostęp do konsultacji lekarskich, z informacji wynika, iż nie będzie możliwe zagwarantowanie dyżurów uzupełniających.

W informacji czytamy, że mieszkańcy natomiast mogą korzystać z usług innych przychodni. Nie udało nam się odszukać informacji o utrudnieniach w dostępie do świadczeń na stronie urzędu. Przypominamy, iż UG Masłów uruchomił bramkę sms, która informuje o sprawach istotnych dla mieszkańców gminy – możliwe, że ta informacje dotrze do pacjenta zanim ten odbije się od drzwi gabinetu.

Nie komentujemy, odsyłamy natomiast do zapisów umowy.


Jeśli chcecie nam pomóc w dalszej działalności na rzecz jawności, możecie nas wesprzeć !
1️⃣) polub post
2️⃣) udostępnij post
3️⃣) wesprzyj nas dowolną kwotą 07 1930 1800 2630 0626 3557 0001 (BPSSA O. w Kielcach)
Dziękujemy
Stowarzyszenie RIO