Komunikacja w urzędzie ! Czy można sięgnąć „wyżej” ?

W dniu dzisiejszym doszło do zaskakującej wymiany zdań pomiędzy użytkownikiem FB, a urzędnikiem gminy Masłów.

Jak wynika z korespondencji, sprawa dotyczy zebrań sołeckich o które dopominają się mieszkańcy. Sprawa jest istotna, gdyż nie ma pewności, które przepisy aktualnie obowiązują w sołectwach. Statuty z 2003r. zostały uchylone przez Sąd Administracyjny, nowe z lutego 2020r. jeszcze nie zostały opublikowane, zatem wszystko wskazuje na to, że obowiązującymi są te z 1994r. Sekretarz gminy Masłów podczas sesji rady gminy 28.02.2020 oświadczył, że nowe statuty sołeckie oparte zostały na rozwiązaniach jakie wynikały ze statutów z 1994r. i 2003r.

https://www.youtube.com/watch?v=447tgeik72I&t=7096s

Czas wypowiedzi: 1h:58min

Problem w tym, iż w dniu dzisiejszym przedstawiciel Stowarzyszenia RIO przebywając w UG Masłów prosił Sekretarza gminy o udostępnienie do wglądu aktualnie obowiązujących statutów, i co?

I pojawił się problem – statutów nie udostępniono, Sekretarz poinformował, iż urzędnicy muszą najpierw odszukać je w archiwum.

Należy wyjaśnić wszystkie wątpliwości prawne w tej sprawie, gdyż w najbliższym czasie mają być przyjmowane istotne dla mieszkańców tzw. fundusze sołeckie.

Komentarze do wpisu 8 komentarzy

Dodaj swoją odpowiedź w tym temacie

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code