Ukraina – pomoc przemyślana to pomoc celowana

Większość z nas włączyła się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Włączyło się również Stowarzyszenie RIO. Tydzień temu udało się dostarczyć środki medyczne niezbędne do ratowania życia dla dwóch szpitali w obwodzie Czernichowskim. Zależało nam, aby dostarczyć produkty celowane, dlatego podjęliśmy kontakt z osobami związanymi z lokalną służbą zdrowia obwodu czernichowskiego. Otrzymaliśmy konkretną listę potrzeb, takich jak płyny infuzyjne, kroplówki, sprzęt do transfuzji, wenflony, igły, strzykawki oraz inne medykamenty używane przy ciężkich obrażeniach.

W kilka dni udało nam się zebrać blisko 30 kartonów środków o które nas poproszono.

Obwód czernichowski to obwód będący pod ciągłym ostrzałem, w którym w chwili obecnej nie ma możliwości ewakuacji.

Transport trwał prawie 7 dni, a produkty wymagały przepakowywania w plecaki turystyczne, gdyż miejscami nie było możliwości podróżować samochodem.

Finalnie towar dotarł na miejsce, a osoby do których zwróciliśmy się z ofertą bezinteresownej pomocy nazwały to cudem.

Wiemy, że nasza pomoc to kropla w morzu potrzeb, pozostajemy w kontakcie z potrzebującymi, którzy proszą o kolejne wsparcie w środki ratujące życie.

Praktycznie codziennie dostajemy informacje o rosnącej liczbie rannych i mocno ograniczonym dostępie do medykamentów i dostaw.

Pragniemy naszym wpisem zwrócić uwagę na formę pomocy, może warto dołączyć do pomocy osobom i instytucjom z pierwszej linii frontu , pomocy która ratuje życie i jest wskazywana bezpośrednio przez potrzebujących.

Szykujemy już kolejny transport medyczny do tych samych ośrodków, jeżeli chcesz się włączyć napisz, odpowiemy co ze środków medycznych jest niezbędne lub wesprzyj nas wpłatą, którą wykorzystamy na zakup medykamentów.

07 1930 1800 2630 0626 3557 0001 (BPSSA O. w Kielcach)


Pragniemy jednocześnie podziękować za bezinteresowną pomoc doktor Monice i Katarzynie, Remigiuszowi, Jackowi, Łukaszowi, Waldemarowi, Stanisławowi, Dominikowi, Jakubowi z rodziną, Markowi wraz z ekipą Polska 2050 Świętokrzyskie – pomoc dotarła, pomoc pomaga !