Co to był za odbiór !

W pierwszej połowie grudnia odbył się odbiór sławnej ulicy Floriana w gminie Masłów. To właśnie tam zdejmowano świeżo położoną warstwę asfaltu, to właśnie tam Straż Pożarna myła drogę przed odbiorem.

Takiej okazji nie mogliśmy przepuścić i stawiliśmy się na miejscu !

Na miejscu stawili się również przedstawiciele gminy, inspektorzy, przedstawiciele wykonawcy, zaproszeni Radni. Pana Wójta nie było.

Uczestnictwo w takim wydarzeniu zawsze budzi wielkie emocje, a zwłaszcza jeśli chodzi o sektor publiczny.

Inwestycja została odebrana, komisja oceniła stan wykonanych prac jako ZADAWALAJĄCY wpisując do protokołu listę czynności, które należy wykonać do 18 grudnia 2020r.

Wiemy, że były problemy z realizacją tej inwestycji, wiemy, że były problemy z terminami, więc postanowiliśmy ustalić jak „papierowo” zakończono budowę.

Otrzymaliśmy informację, że wykonawca otrzymał pełną kwotę z umowy, jednak najprawdopodobniej zostanie wdrożona procedura sądowa w tej sprawie.

Odnośnie poprawek, które zostały wskazane przez UG Masłów do wykonania w terminie do 18.12.2020, to prace na dzień 30.12.2020 nie zostały jeszcze sprawdzone.

Skoro UG Masłów ocenił wykonane prace jako zadawalające, Marszałek nie zabiera głosu w tej sprawie (bo inwestycja dofinansowana) to co my możemy? – co możemy to pokazujemy !