Co się działo w Barze u Starosty?

W ostatnim czasie na stronach Starostwa Powiatowego w Kielcach możemy przeczytać komunikaty dotyczące możliwości składania ofert na prowadzenie bufetu w budynku starostwa.

Fatycznie, od jakiegoś czasu pomieszczenie, gdzie mieścił się Bar u Starosty świeci pustkami a z okien usunięto charakterystyczne reklamy. Postanowiliśmy ustalić co się stało, że tak popularne miejsce zostało zamknięte. W tym celu wysłaliśmy zapytanie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z pytaniami czy coś jest wiadome w sprawie.

Powiatowy Inspektor poinformował, iż w dniach 18.09 i 21.09.2023 przeprowadzano kontrolę, która m.in. wykazała:

-pomieszczenie zakładu nieposprzątane, brudno, w pomieszczeniu socjalnym pajęczyny na suficie, brudna z zaschniętymi resztkami kuchenka

-brak pełnego wyposażenia do higienicznego mycia i osuszania rąk, brak środków myjących w dozownikach, brak ręczników jednorazowego użytku oraz koszy

-brak środków do dezynfekcji powierzchni oraz sprzętu kontaktujących się z żywnością

-brak do wglądu orzeczeń lekarskich personelu

-brak faktur potwierdzających zakup żywności

-obok sprzętu porządkowego stoją garnki bez pokrywki z zupą

-brak odprowadzenia nieczystości płynnych z w/w zlewu

-w pomieszczeniu magazynowym znajdują się artykuły spożywcze po upływie terminu przydatności do spożycia

-w lodówce 30szt. jaj kurzych bez informacji o dezynfekcji

Jak podaje powiatowy inspektor na podmiot nałożono mandat karny kredytowy, a dalsze postępowanie nie było prowadzone, gdyż w dniu 05.10.2023 wykreślono obiekt z rejestru bazy danych o podmiotach gospodarczych branży żywnościowej – na wniosek.