Kolejny samochód ściął ścieżkę rowerową ! Czy ktoś nas posłucha ???

Ostatnio o wypadku na drodze 0314T łączącej Masłów ze Świętą Katarzyną pisaliśmy 30 lipca 2020, wtedy doszło do dachowania na poboczu z którego na co dzień korzystają piesi i rowerzyści.

Od tego czasu naprawiono uszkodzone na skutek dwóch zdarzeń drogowych barierki (naprawa trwała ok. 8 miesięcy), niestety w dniu wczorajszym kolejny pojazd ściął zakręt, ścieżkę rowerową i ponownie uszkodził żółte orurowanie.

Piszemy o tym problemie od początku budowy ścieżki rowerowej wskazując, iż inwestycja daje jedynie złudne wrażenie poprawy bezpieczeństwa. Podczas debaty nad raportem o stanie gminy Masłów w czerwcu 2020 „oberwało” się naszemu przedstawicielowi, że się czepia.

Radny Pan Ryszard Szymczuch zwrócił się słowami, że budowana droga prowadząca do Bodzentyna to będzie majstersztyk pod względem bezpieczeństwa.

Nie zmieniamy zdania, uważamy, iż nawet jeśli wynikiem wypadków jest nadmierna prędkość kierujących, to zadaniem władz jest ochrona innych uczestników ruchu przed sprawcami tych zdarzeń. Pieszy czy rowerzysta nie ma szans w konfrontacji z rozpędzonym pojazdem mechanicznym, a statystyki zdarzeń na tym odcinku nie pozostawiają wątpliwości.

Pytamy Starostę Mirosława Gębskiego co z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów, czy lepiej ciągle naprawiać żółte rurowisko, czy lepiej wprowadzić działania zapobiegawcze?

 

Pamiętajcie ! Pracujemy dla Was. 

07 1930 1800 2630 0626 3557 0001 (BPSSA O. w Kielcach)

Dziękujemy

Stowarzyszenie RIO